Borussia Dortmund

borussia-dortmund-logoA Borussia Dortmund (rövidítéseiben: BVB vagy BVB 09) egy német sportegyesület Dortmundból. Labdarúgócsapata egyike Németország legsikeresebbjeinek, egyben az első német csapat, amely nemzetközi trófeát nyert. (1966 – KEK) Sikereinek csúcsát 1997-ben Ottmar Hitzfeld edzősködése mellett érte el, többek között az UEFA Bajnokok Ligáját nyerte meg, majd ezt követően a Világkupát is elhódította. A Borussia Dortmund jelenleg is a Bundesligában játszik és ötödik helyen áll a német örök ranglistán. Legutóbbi bajnoki címét a 2011-12-es szezonban, Jürgen Klopp vezetőedző irányításával érte el. Nemzeti sikerek:német Bajnokcsapat 8 alkalommal, német Kupagyőztes 3 alkalommal, német Szuperkupa-győztes 4 alkalommal valamint 1 alkalommal BL és 1 alkalommal KEK győztes. A dortmundi futballcsapatot nem csak a múltja miatt, de az egyedülálló szurkolótábora miatt is Európa legnagyobb klubjai közé sorolják. A 81.264 néző befogadására alkalmas Signal Iduna Park minden mérkőzésen megtelik, a dortmundi átlagnézőszám egyedülálló Európában. Habár a Borussia Dortmundot eredetileg labdarúgó szakosztályként alapították, van egy kézilabda és asztalitenisz szakosztálya is. A tagok száma az egyesületben kb. 35 000 fő.

A mérkőzések pontos kezdési időpontja ITT ellenőrizhető!